назад

До Чортківського місцевого центру звернулася жителька одного із сіл Чортківського району Тернопільської області з проханням надання адресної правової допомоги її родичу – особі з інвалідністю, що на даний час важко хворіє, прикутий до ліжка та знаходиться на утриманні благодійної організації. Чоловікові видали кредитну карту з лімітом 8000 гривень, але згодом змінили відсотки та борг зріс до понад 350 тисяч гривень. Вибратись з кредитної пастки допоміг адвокат системи безоплатної правової допомоги.

Працівниками центру здійснено виїзд по місцю перебування чоловіка та прийнято звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги у зв’язку з необхідністю відновлення його порушених прав, як учасника кредитних зобов’язань. Для здійснення представництва інтересів клієнта у суді місцевим центром видано доручення адвокату Сергію Волинцю.

Банк надав клієнту центру Б. кредит в розмірі 8000 гривень, у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою відсотків за користуванням кредитом у розмірі 30 % на рік на суму залишку, що пізніше були поступово безпідставно збільшені до 43,2 %. Сергій Волинець зазначає, що в даній справі Банк неправомірно підвищив процентну ставку за кредитом, при цьому, належно не повідомив про це позичальника. І оскільки громадянин Б. є особою з інвалідністю, уже тривалий час важко хворіє та перебуває на догляді в Благодійній організації, має єдиний дохід- пенсію, зобов’язання за вказаним договором не виконав. Банк звернувся до суду із позовом про стягнення заборгованості за кредитним договором в розмірі 361306,82 гривень, що включала в себе заборгованість за кредитом, відсотками за користування кредитом, пенею та комісією.

Звичайно, взяті особою зобов’язання мають виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства. Проте, адвокат в судовому засідання довів, що банк неправомірно підвищив процентну ставку за кредитом, при цьому, належно не повідомив про це позичальника та не довів в судовому засіданні даного факту.

Відтак, завдяки професійним діям адвоката, позов банку задоволено лише в частині стягнення 9168,57 гривень заборгованості по кредитом межах строку позовної давності. Не мовчи! Захищай свої права разом з системою безоплатної правової допомоги! Право з тобою!

Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).