назад

Виправдувальний вирок Черкаського районного суду Черкаської області про обвинувачення громадянина України за ч.2ст.185 ККУ (злочин проти власності)

Адвокат Скіць Станіслав Миколайович
Доручення № 023-0000248 від 24.02.2015 року
Провадження № 12015250290000026

Кваліфікація діяння: ч.2 ст.185 КК України (крадіжка, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб ) – 3 епізоди. Санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років.

На стадії досудового слідства громадянин А обвинувачувався в тому, що він з 07.01.15 по 10.01.15 шляхом вільного доступу, таємно, з корисливих мотивів викрадав із житлового будинку в с. Рацеве Чигиринського району Черкаської області чуже майно, чим завдав потерпілій значних матеріальних збитків.

Судовий розгляд здійснювався Черкаським районним судом Черкаської області. Захисник Станіслав Скіць, який діяв за дорученням Черкаського ОЦБВПД звернув увагу суду першої інстанції, що обвинувачений на момент інкримінованих йому злочинів, перебував з потерпілою в зареєстрованому шлюбі та проживав разом в її будинку до моменту його затримання. Враховуючи дані обставини, незалежно від того чи майно, вказане в обвинувальному акті, є особистою приватною власністю потерпілої, чи є спільним сумісним майном подружжя, у разі відчуження обвинуваченим вказаного майна без згоди дружини – складу злочину (крадіжки) у діях громадянина А не виникає. Також, обвинувачення підзахисного сформульовано на припущеннях. У обвинувальному акті та наданих прокурором доказах відсутні будь-які дані, які б конкретизували та ідентифікували майно, про викрадення якого вказано в обвинувальному акті. Тобто недоведений предмет злочину.

В результаті проведеної роботи захисника, взявши до уваги його аргументи, суд визнав невинуватим громадянина А у вчинені злочинів за ч.2 ст. 185 КК України та виправдав його у зв’язку з відсутністю в діях обвинуваченого складу кримінального правопорушення.