назад

Як отримати копію рішення суду, який знаходиться на тимчасово окупованій території

До Запорізького бюро правової допомоги звертається чимало внутрішньо переміщених осіб з питанням отримання копії рішення суду, який знаходиться на тимчасово окупованій території (ТОТ). 

Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» у разі неможливості здійснення правосуддя судами, розташованими на тимчасово окупованих територіях, територіальна підсудність судових справ, що розглядаються у таких судах, визначається в порядку, передбаченому частиною сьомою статті 147 Закону України «Про судоустрій та статус суддів». 

Окремими розпорядженнями Верховного Суду України визначено ряд судів на підконтрольній Україні території, які тимчасово виконуватимуть функції судів, що знаходяться на ТОТ https://supreme.court.gov.ua/…/grom…/terutor_pidsudnist/ 

Відповідно до ч. 4 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», суди згідно із встановленою цим Законом підсудністю та відповідно до вимог процесуального законодавства здійснюють розгляд справ та вирішують процесуальні питання, які виникають після ухвалення судового рішення. 

Відповідно до ч. 7 ст. 9 Закону України «Про доступ до судових рішень», особи, які звернулися із заявою про видачу копії судового рішення у справах, які розглядалися судами, розташованими на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, звільняються від сплати судового збору

Отже, для отримання копії рішення суду, що знаходиться на ТОТ необхідно особисто, або за допомогою поштового зв’язку, або за допомогою електронної пошти, звернутися до суду на підконтрольній Україні території, визначеного розпорядженням Верховного Суду, із заявою про видачу (надсилання поштою) копії рішення суду.  

Зауважимо, що якщо заяву надсилатимете за допомогою електронної пошти, то її обов’язково необхідно разом із додатками підписати за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП). 

Крім того, на порталі та в мобільному застосунку «Дія», з’явилася нова послуга – «судові рішення». Впевненим користувачам сучасних технологій за необхідності можливо за декілька хвилин переглянути та завантажити електронну версію судового рішення (як того, що на ТОТ, так і того, що на підконтрольній території) з накладеним електронним підписом суддів. Документ має таку ж юридичну силу, що й паперовий та є легітимним в усіх державних органах, де необхідний