назад
22.02.24

Як система БПД допомогла військовому поїхати за кордон, щоб провести відпустку з родиною

Віктор — військовослужбовець, служить в ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення. Його дружина й діти виїхали за кордон. 

Він невимовно скучив за рідними, адже відеозв’язок ніколи не замінить тепла обійм. Тому звернувся до Рівненського бюро правничої допомоги аби дізнатись, чи може він поїхати до родини і що для цього потрібно.

Завідувачка бюро Катерина Ломонова покроково пояснила військовослужбовцю, які документи йому потрібно зібрати та куди подати, щоб отримати дозвіл на виїзд за кордон на час відпустки.

Необхідність зустрітися з родиною, яка тимчасово виїхала за межі України є підставою для виїзду за кордон військовослужбовців.

Для цього потрібно подати рапорт на ім’я командира військової частини через свого безпосереднього командира, у якому вказати:

  • Дата виїзду та повернення;
  • Місто та адресу перебування;
  • Тип транспорту та пункт пропуску, через який буде здійснюватися перетин кордону.

До рапорта додати документи, які будуть підтверджувати мету поїздки. Такими документами у цьому випадку є:

  • Свідоцтва про шлюб та народження дітей
  • Посвідки про тимчасовий захист членів родини, які перебувають за кордоном.

Усі документи з резолюцією безпосереднього командира передали до штабу військової частини на розгляд командира військової частини.

На підставі цих документів командир військової частини прийняв рішення надати відпустку та дозвіл на виїзд — і видав відповідний наказ. Таке рішення ухвалюється в індивідуальному порядку з урахуванням всіх обставин.

Далі Віктор взяв витяг з наказу про відпустку із зазначенням можливості перетину державного кордону України та відпускний квиток  із зазначенням можливості перетину державного кордону України — ці документи необхідно показати прикордонникам.

І успішно виїхав та нарешті побачився з родиною.

Довідково:

Пакет документів для виїзду військовослужбовця за кордон:

  • Закордонний паспорт;
  • Документ, що посвідчує особу військового (військовий квиток, посвідчення офіцера тощо);
  • Витяг з наказу командира військової частини про надання військовослужбовцю відпустки та права на виїзд за кордон;
  • Відпускний квиток, в якому обов’язково мають бути вказані місце перебування військовослужбовця під час відпустки та дозвіл на перетин державного  кордону України.