назад

З юридичними консультаціями – до жителів Хухрянского та Кардашівського старостатів

Закон України «Про безоплатну правову допомогу» визначає право кожного громадянина на отримання безоплатних правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод та захист у разі їх порушення. Жителі сіл в силу об’єктивних причин не завжди вчасно можуть скористатися цим правом, і вирішувати це питання допомагають виїзні прийоми фахівців системи безоплатної правової допомоги спільно з фахівцями юстиції у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Черговий візит реалізовано правниками Охтирського місцевого центру з надання БВПД та колег з юстиції до Хухрянского старостату та с. Підлозієвки Кардашівського старостату.

За час консультування надано роз’яснення громадянам із питань щодо поновлення на роботі, пенсійного забезпечення, успадкування земельної ділянки (паю), поновлення строку на вступ у спадщину, розірвання договору оренди землі, соціальні гарантії вагітних, визнання батьківства та інші.

Крім того, здійснено робочу зустріч з виконуючим обов’язки Кардашівського старостату Миколою Сердюком. У ході спілкування порушувалися питання, що стосуються різних сфер суспільного життя. Так, з’ясовано, хто з мешканців може звернутися до центру правової допомоги із метою захисту своїх порушених прав у судовому порядку.

Також юристи презентували роздаткові матеріали та проінформували про порядок надання правових консультацій й роз’яснили умови надання вторинної правової допомоги (судовий захист).