назад

Завдяки адвокату клієнта звільнено від відбування покарання

На підставі доручення, виданого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, адвоката Олександра Кравчука призачено захисником раніше судимого клієнта, який обвинувачувався у вчиненні злочину, передбаченого частиною 2 статті 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом повторно). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Органом досудового розслідування Клієнт обвинувачувався у тому, що повторно незаконно заволодів транспортним засобом, який належав іншій особі. Вироком Нововолинського міського суду Волинської області від 08.12.2015 року Клієнта визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 2 статті 289 КК України, та призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.

Не погодившись з вироком суду, адвокатом подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Волинської області. В обґрунтування апеляційної скарги адвокат зазначив, що судом при винесенні вироку не було взято до уваги те, що обвинувачений кримінальне правопорушення вчинив в неповнолітньому віці, з моменту скоєння минуло більше дванадцяти років, вину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, не переховувався від слідства та суду, відшкодував завдану шкоду потерпілому, який до нього претензій не має.

В результаті з’ясування усіх обставин справи та перевірки наведених в апеляційній скарзі доводів, апеляційним судом Волинської області задоволено апеляційну скаргу адвоката Олександра Кравчука. Ухвалою Апеляційного суду Волинської області від 03.03.2016 року вирок Нововолинського міського суду Волинської області від 08.12.2015 року, яким Клієнта засуджено за частиною 2 ст. 289 КК України, змінено. На підставі ч. 1 ст. 75 КК України Клієнта, захист якого здійснював адвокат Олександр Кравчук, звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням. Міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою скасовано, Клієнта звільнено з-під вати в залі суду.