назад

Зміна правової кваліфікації злочину з тяжкого на середньої тяжкості

Доручення № 759 від 11.07.2015 р.

кримінальне провадження № 12015210180000300 від 25.06.2015 р.

Адвокат Шевчук Валентин Олексійович.

Б. обвинувачувався у тому, що 17 червня 2015 року під час розпивання спиртних напоїв у нього виник злочинний умисел, спрямований на таємне викрадення птиці з курника, який перебуває на господарстві З., що знаходиться у Тернопільському районі, з метою їх продажу(обміну) на алкогольні напої. Своїми  умисними діями Б., які виразились в таємному викраденні чужого майна (крадіжці), поєднаному з проникненням у приміщення, вчинив кримінальне правопорушення , передбачене ч.3 ст.185 КК України (крадіжка – тяжкий злочин, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років), спричинив матеріальну шкоду З.

В ході  досудового слідства адвокатом Шевчуком В.О. доведено, що підозрюваний Б. прийшов до господарства З., при цьому не проникав в приміщення курника, а вчинив крадіжку майна потерпілого – птицю, шляхом вільного доступу до подвір’я.

Внаслідок цього, слідчими органами змінено правову кваліфікацію дій підозрюваного Б.. Дії Б. перекваліфіковано з ч. 3 ст. 185 КК України на ч. 1 ст.185 КК України – таємне викрадення чужого майна, злочин середньої тяжкості, за який передбачено максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.