назад

Відтепер дозволено вручати повістки незалежно від місця реєстрації і перебування на військовому обліку.

Так, урядом внесені зміни до положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК), затверджені постановою КМУ №154 від 23 лютого 2022 року, в яких уточнені завдання з проведення заходів щодо оповіщення та призову громадян на військову службу.

Ухваленою Кабінетом Міністрів України 7 квітня 2023 року постановою № 318, ТЦК можуть здійснювати сповіщення про призов на військову службу під час мобілізації незалежно від місця їх перебування на військовому обліку. Раніше цього уточнення в постанові не було, і під час вручення повістки на вулиці військовозобов’язаний міг від неї відмовитись, якщо він не зареєстрований за місцем видачі повістки. Тепер будь-який ТЦК може вручити заздалегідь заповнену повістку попри те, що особа може перебувати на обліку в іншій області чи в іншому місті.

Згідно з документом, абзац 11-й пункту 9 постанови викладено в такій редакції: територіальні центри комплектування та соціальної підтримки включають заходи щодо оповіщення та призову громадян (крім військовозобов’язаних і резервістів Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки):

  • на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку);
  • на військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період (зарахованих до військового оперативного резерву).

Також даним документом ТЦК звільнені від завдання займатися підготовкою і веденням територіальної оборони.

Крім того, постановою розширені обов’язки керівника ТЦК. Згідно з документом, він також відповідає за «здійснення заходів щодо повістки та призову громадян на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів у особовий період (зарахованих до військово-оперативного резерву) та на військову службу за призов під час мобілізації, на особливий період, відповідно до мобілізаційного розгортання, визначеного Міноборони та Генштабом ЗСУ, а також на військову службу за призовом осіб офіцерського складу».

Ознайомитися з відповідною постановою №318 від 7 квітня 2023 року можна на «Урядовому порталі» за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-polozhennia-pro-terytorialni-a318