назад
05.04.23

Які питання військовослужбовців допомагає розв’язувати система БПД

Система безоплатної правової допомоги сприяє Захисникам і Захисницям України у вирішенні правових питань.

Так, з січня 2022 року по первинну правову допомогу (консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів) до системи безоплатної правової допомоги звернулось понад 13 тис. осіб. Найпопулярнішими є питання щодо військової служби, державної допомоги, виплат, компенсацій, оскарження рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також соціальних гарантій.

Під час воєнного стану безпосередній доступ працівників системи БПД до військових комісаріатів та військових частин обмежений через запровадження особливого режиму охорони будівель та територій.

«Але наші юристи продовжують надавати безоплатну  правову допомогу у телефонному режимі або онлайн як військовим, так і працівникам військових комісаріатів, розміщують інформацію про роботу системи БПД, налагоджують взаємодію щодо перенаправлення за правовими послугами», – зазначає фахівчиня Золотоніського місцевого центру з надання БВПД Тетяна Жалобна.

Фахівчиня Чернігівського місцевого центру з надання БВПД проводять правопросвітницький захід для військовослужбовців

Безоплатної вторинної правової допомоги (представництва інтересів у суді та інших державних органах, захист від обвинувачення, складення документів процесуального характеру) потребували майже 13 тис. учасників бойових дій, членів сімей загиблих ветеранів війни та членів сімей загиблих Захисників і Захисниць України.

Найчастіше послуги юриста або адвоката були потрібні для допомоги в оскарженні рішень, дій та бездіяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також отриманні державної допомоги, виплат, компенсацій. У трійку найпоширеніших питань, для вирішення яких потрібна була безоплатна вторинна правова допомога, увійшло укладення й розірвання шлюбу та перерахунок пенсій.

«Частина військових, які звертаються до системи безоплатної правової допомоги, перебувають у короткотривалій відпустці, після якої знову вирушають у зону бойових дій. Тому, у нас є буквально декілька днів на вирішення питання, яке зазвичай займає більше часу», – розповідає юристка Львівського бюро правової допомоги №1 Ірина Воробець.

Довідково. Ветерани війни, учасники бойових дій, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають право на всі види правових послуг від системи БПД. Дізнатися деталі, як ми можемо допомогти розв’язати правове питання, можна за номером контактного центру 0 800 213 103.