Перейти до основного вмісту

Актуальні шляхи удосконалення українського законодавства обговорили правники

Всеукраїнська науково-практична конференція відбулась шістнадцятий раз, з них уже вдруге – під час війни. Адже наукову юридичну думку та прагнення й далі розбудовувати правове суспільство неможливо спинити ані танками, ані ракетами.
Постійний організатор конференції – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, зокрема Юридична клініка Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого
Співорганізатори – система безоплатної правової допомоги, Рада адвокатів Харківської області, Центр розвитку правничої клінічної освіти.
Учасники – юристи, адвокати, аспіранти й студенти юридичних вишів як з України, так і з-за кордону.
Відкриваючи представницький онлайн-захід, керівник юридичної клініки Національного юридичного університету Віктор Янишен тепло висловився про постійне співробітництво із системою безоплатної правової допомоги, зокрема в Харкові, а також Радою адвокатів Харківської області.
Виконуючий обов’язки директора Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Олександр Баранов, вітаючи юридичне співтовариство, назвав цю конференцію унікальною.
Ми обговорюємо ті проблеми, які існують, проблеми, які пов’язані з війною, з тим станом, який сьогодні є. Але водночас ми дивимось в майбутнє і уже обговорюємо, що буде вже після закінчення війни і що нам необхідно буде для розбудови нашого суспільства. І ці знання, цей досвід стане в нагоді всім нашим колегам, хто сьогодні долучений до конференції, хто буде читати доповіді, хто буде використовувати ці практичні, теоретичні напрацювання, які сьогодні будуть.
У своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Луганській та Харківській областях Анатолій Бородавка сказав:
Система безоплатної правової допомоги завжди поруч. І вона поруч незалежно від того, де знаходиться людина. Наша тісна співпраця з Національним юридичним університетом взаємовигідна, а найбільше від неї виграють люди, які потребують правової допомоги. Тому що в нас спільне завдання – забезпечити доступ до правосуддя і створити рівні можливості для всіх громадян і всіх людей, які на законних підставах перебувають на території України.
Директор підкреслив, що на конференції будуть розглянуті два питання, які безпосередньо стосуються системи безоплатної правової допомоги: медіація та актуальність надання безоплатної правової допомоги під час війни.
Він також виказав зацікавленість у тому, які думки висловлять фахівці, які не перебувають усередині системи, тому здатні поглянути на неї стороннім, неупередженим поглядом і висловити якісь цікаві й корисні думки.
Голова Ради адвокатів Харківської області Вікторія Гайворонська подякувала Національному юридичному університету за співпрацю й підкреслила, що фахівці Ради адвокатів і Регіонального центру БПД з радістю діляться своїми практичними знаннями з молоддю, і, водночас, з великим задоволенням черпають від молоді думки та свіжий погляд на все.
Вона також сказала:
Ми маємо сьогодні можливість разом обговорити сучасні виклики нашого законодавства, яке сьогодні змінюється так стрімко, що якщо ти не будеш брати участь у таких конференціях, ти не встигнеш самостійно стежити за тими тенденціями та напрямами, які є.
Далі виступили зі своїми доповідями учасники заходу – правники, майбутні юристи.
За підсумками Всеукраїнської конференції вийде друком збірник наукових праць.
Пресцентр
Усі новини

Відбулися тренінги для правників системи надання БПД «Робота з постраждалими від СНПК: інтерв’ювання та надання правничої допомоги»

Надання безоплатної вторинної правничої допомоги людям, які постраждали від катувань або СНПК, вимагає від юристів особливої професійної чутливості.  Оскільки система надання БПД стає для…

Переглянути новину