назад

Про встановлення факту смерті на окупованій території та в зоні бойових дій розповіли на Одещині

Бойові дії спричинені збройною агресією рф проти України мають чимало негативних наслідків, серед яких і смерть близьких людей. Окрім болю втрати, близькі загиблих громадян надалі можуть опинитися у ситуаціях коли оформлення належних документів стає суцільним випробуванням через те, що особа померла або загинула на тимчасово окупованій території України.

Саме про процедуру встановлення факту смерті на окупованій території та в зоні бойових дій розповідала фахівчиня Ананьївського бюро правової допомоги Ірина Юраш для безробітних та ВПО, які перебувають на обліку в Ананьївській районній філії Одеського обласного центру зайнятості.

На підконтрольній території України працюють усі державні органи, тому процедура реєстрації смерті померлих осіб тут залишається незмінною, тож єдиний крок який потрібно вчинити родичам померлого це звернутися до органів ДРАЦС.

А от тим, чиї близькі загинули на окупованій території або в зоні бойових дій доведеться спочатку отримати офіційну відмову у реєстрації факту смерті від органів ДРАЦС, а вже потім звертатися до суду за отриманням рішення про встановлення факту смерті людини.

Також, присутнім розповіли про:

  • які органи проводить державну реєстрацію смерті та за яких підстав;
  • у яких випадках можлива в державній реєстрації смерті;
  • хто може подати заяви про встановлення факту смерті на території, на якій введено воєнний чи надзвичайний стан, або на тимчасово окупованій території України;
  • які документи необхідно додати до заяви про встановлення факту смерті;
  • протягом якого строку розглядають справи про встановлення факту смерті та які подальші дії родичів після отримання рішення суду на руки.

На останок юристка зауважила, що родичі померлого або їхні представники для підтвердження факту смерті особи, яка померла на тимчасово окупованій території України, мають право звернутися до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя, незалежно від місця проживання (перебування) заявника. Також заявники по даним категоріям справ звільняються від сплати судового збору.