назад

Учасникам ООС (АТО) розказали про гарантовані державою права та механізми їх захисту

Як захистити права тих, хто відстоював незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брав участь у бойових діях під час проведення АТО або добровільно забезпечував її проведення йшлося під час правопросвітницьких заходів, які  для учасників ООС (АТО) та членів їх сімей провели фахівці Херсонського та Каховського місцевих центрів з надання БВПД.
9 липня в приміщені громадської організації «Спілка учасників бойових дій – ветеранів АТО Олешківського району», за ініціативи головної спеціалістки Олешківського бюро правової допомоги Тетяни Бабаскіної, відбулась тематична зустріч.
Представниця системи БПД розповіла про соціальні гарантії, визначені для ветеранів війни, учасників бойових дій, учасників ООС (АТО) Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та іншими нормативно-правовими актами.

Окрім того, фахівчиня бюро пояснила зміст основних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та практику їх застосування, поінформувала про роботу центрів з надання БВПД, основні напрямки роботи та послуги, які військовослужбовці мають змогу отримати, звернувшись безпосередньо до спеціалістів центрів або бюро правової допомоги.

«Захист порушених прав» – цій темі була присвячена інформаційна година, яка пройшла на базі Херсонського обласного госпіталя інвалідів та ветеранів війни.
Для учасників ООС (АТО), які проходять там лікування, захід провели заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги, адвокат Володимир Куценко спільно з представниками ГО «Сила права».

Присутні дізналися про нормативно-правові акти, якими визначено права та обов’язки громадян, сфери їх реалізації, способи та механізми захисту порушених прав.
Також Володимир Куценко розповів про порядок захисту порушених прав як в судовому, так і позасудовому порядку, висвітлив алгоритми здійснення перших кроків вирішення конфліктних ситуацій, повідомив про організації, діяльність яких покликана здійснювати контроль щодо недопущення порушення прав та законних інтересів громадян.

По закінченню заходів Тетяна Бабаскіна та Володимир Куценко забезпечили  роботу мобільних пунктів консультування, надавши всім бажаючим юридичні консультації в індивідуальному порядку.
Необхідно сказати, що організація роботи дистанційних та мобільних консультаційних пунктів має на меті спростити доступ до безоплатної правової допомоги та задовільнити потреби у правових послугах як для соціально вразливих категорій громадян, так і територіальних громад в цілому.

Так, протягом минулого року зусиллями місцевих центрів Херсонської області забезпечено роботу 76, а за перше півріччя поточного року – 26 мобільних пунктів консультування в госпіталях, реабілітаційних центрах, санаторіях, військкоматах, військових частинах тощо для ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі учасників ООС (АТО).

Інформаційну годину на тему: «Сторінками української Конституції» для учасників ООС (АТО) та членів їх сімей провела й начальниця Верхньорогачицького бюро правової допомоги Людмила Яценко спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Представниця системи БПД роз’яснила значення норм Конституції України у становленні демократичної держави, формуванні правової культури, вихованні громадянської свідомості та поваги до Основного Закону України.
Після обговорення і обміну думками щодо конституційних прав і захисту в разі порушення, Людмила Яценко торкнулась й теми соціального захисту представників цієї категорії громадян, зокрема соціальних пільг учасникам бойових дій та членам родини.

Фахівчиня бюро ознайомила присутніх з основними напрямками роботи установ системи БПД, пояснила, що таке первинна, а що – вторинна правова допомога, і що учасники ООС (АТО) мають право не тільки на первинну (консультації, роз´яснення з правових питань), але й на безоплатну вторинну правову допомогу, тобто захист, представництво інтересів у суді, складання процесуальних документів.

Крім того, учасники зустрічі обговорили основні питання та проблеми, з якими зіштовхуються у повсякденному житті, та отримали вичерпні відповіді. Стали у нагоді й тематичні буклети і пам´ятки з актуальною інформацією щодо захисту своїх прав в рамках Всеукраїнського проекту «Я МАЮ ПРАВО!».