назад

В Миколаєві відновили роботу «Барнахус», який тимчасово призупинив діяльність через бойові дії

В Миколаєві відновлює роботу центр соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства, який працює за моделлю Барнахус. 

“Центр відкрили ще у 2021 році, тоді він став другим в Україні. На жаль, через активні бойові дії на території міста, ми були вимушені тимчасово призупинити діяльність, щоб не наражати дітей на небезпеку», – розповідає директорка Миколаївського міського центру соціальних служб, на базі якого впроваджується модель Барнахус, Віра Гончарук.

Одним з ключових партнерів проєкту є система безоплатної правової допомоги, адже саме юристи та адвокати здійснюють захист прав дітей. Слід зазначити, що діти є однією з категорій осіб, які мають право на безоплатне отримання всіх видів правових послуг.

«Барнахус – це про забезпечення найкращих інтересів дитини. Він дає можливість проведення процесуальних дій відносно неповнолітніх в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації. Тож позитивним є те, що сьогодні ми маємо можливість продовжити реалізацію проєкту», – зауважила директорка Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях Наталія Гнатуша.

Довідково. Проєкт «Впровадження моделі Барнахус для захисту дітей-постраждалих від насильства» імплементується «Право на здоров’я»(HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН в Україні UNICEF Ukraine та у співпраці з МКР.

​​Впровадження моделі почалося в 2020 році й станом на сьогодні такі центри вже працюють у Вінницький, Миколаївській, Тернопільській, Чернівецькій, Житомирській областях, а також у Києві.