назад

13 років страхового стажу довелося доводити у суді

Олександру не зарахували 13 років страхового стажу і відмовили у призначенні пенсії. У його трудовій книжці були помилки і виправлення, а ще розбіжності у зазначених там паспортних даних. Оскільки стажу бракує — то і пенсію не призначать.

По допомогу він звернувся до системи БПД — Жовтоводського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині.

Олександр — ВПО, цей статус дає йому право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристу Марку Веремейчику.

Він склав та подав до суду позовну заяву, в якій просив визнати протиправним та скасувати рішення територіального відділення Пенсійного фонду України та зобов’язати його повторно розглянути заяву Олександра про призначення пенсії, зарахувавши до страхового стажу, зазначені в заяві періоди роботи.

Свій позов він аргументував нормами чинного законодавства, що зокрема регулюють, питання відповідальності за ведення трудових книжок.

«Працівник не може відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві. Неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини підприємства не може бути підставою для позбавлення людини конституційного права на соціальний захист, зокрема  призначення пенсії», — коментує юрист.

Підстава для призначення пенсії це — відповідний стаж роботи, а не дотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки.

Суд визнав протиправним та скасував рішення про відмову в призначенні пенсії, зобов’язав Пенсійний фонд зарахувати трудовий стаж, відомості про які в трудовій містять виправлення і неточності, та повторно розглянути заяву на пенсію Олександра.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 160/11438/23.