назад

Адвокат домігся перекваліфікації вироку суду

Вночі один громадянин за попередньою змовою з іншим,обоє у нетверезому стані, у приміщенні залізничного вокзалу, погрожуючи ножем та розбитою пляшкою відібрали у іншої особи мобільний телефон.

Досудовим слідством було встановлено, що обвинувачені особи підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 187 КК України, тобто у нападі з метою заволодіння чужим майном поєднаному із погрозою застосування насильства небезпечного для життя та здоров’я потерпілого за кваліфікуючою ознакою – вчинення розбою за попередньою змовою групою осіб.

Регіональним центром з надання БВПД призначено адвоката Овчинникову Р.О. та видано доручення для надання безоплатної правової допомоги обвинуваченому по даній справі громадянину.

 Адвокат Овчинникова Раїса, здійснюючи захист цього громадянина, не судимого в силу дії статті 89 КК  України, оспорювала у суді правильність кваліфікації злочину за ч.2 ст.187 КК України, вважаючи не доведеним скоєння саме розбійного нападу, а також вважаючи, що відсутня кваліфікуюча ознака – попередня змова групою осіб. Адвокат просила перекваліфікувати дії громадянина  на статтю 186, ч. 2 КК України і призначити йому умовну міру покарання, виключити кваліфікуючу ознаку – попередню змову групою осіб.

Як результат, суд ухвалив вирок, за яким громадянин визнаний винним за ч.2 ст.186 КК України і йому призначено покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років із застосуванням ст.75 КК України, звільнивши його від покарання з випробуванням.