назад
26.02.16

Адвокат домігся визнання протиправною відмови управління Пенсійного фонду України щодо призначення пільгової пенсії

Громадянин П. звернувся до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги із заявою про надання правової допомоги задля визнання неправомірною відмови управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі про призначення пільгової пенсії.

     Адвокат Вадим Карунякого призначили у місцевому центрі для представництва та захисту інтересів клієнта у суді (доручення № 41 від 26.02.2016 року), підготував адміністративний позов, в якому просив суд визнати неправомірною відмову управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі1 та зобов’язати призначити пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з часу отримання права на зазначену пенсію та звернувся до суду.

     Щоб обґрунтувати позовні вимоги клієнта, адвокат зазначив, що наявність у позивача посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є основним документом, який дає право чоловікові на призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, а отже відмова відповідача фактично створює умови для перевірки обставин, які вже встановлені при вирішенні питання щодо надання позивачу статусу учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

     З огляду на наведенні адвокатом аргументи, на підставі ст. 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” суд вирішив позов задовольнити і визнати незаконною відмову Білогірського обєднаного УПФУ Хмельницької області та зобовязати Білогірське обєднане УПФУ Хмельницької області призначити позивачеві з 21.10.2015 року пенсію за віком зі зменшенням пенсійного віку.

     Рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувалось.

1 – Управління Пенсійного фонду України в Ізяславському районі реорганізовано шляхом злиття в Білогірське об’єднане УПФУ Хмельницької області відповідно до Постанови КМУ від 16.12.2015 року №1055.