назад

Адвокат допоміг повернути майно з чужого незаконного володіння

До Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, звернувся чоловік з питанням щодо захисту своїх майнових прав. Чоловік є інвалідом другої групи і отже має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Про можливість отримати безоплатну вторинну правову допомогу дізнався від рекомендації іншої особи.

Місцевим центром було видано доручення адвокату Сергію МОРОКО.

Адвокат, отримавши доручення, зустрівся з клієнтом, який повідомив, що він 1 лютого 2015 року з відповідачем склав усний договір на ремонт двигуна належного йому мотоциклу Дніпро МТ10-36. Відповідно до умов договору відповідач зобов’язувався відремонтувати двигун до 1 травня 2015 року, а позивач в свою чергу повинен був сплатити йому за ремонт 200 гривень. В процесі ремонту з’ясувалось, що у двигуна вийшла з ладу запчастина, а оскільки такої в наявності не було, ремонт тимчасово призупинився. Знаходячись на лікуванні в Шосткинській ЦРЛ, де позивачеві ампутували нижню кінцівку, він познайомився з хворим, який погодився продати йому аналогічний двигун. Після купівлі нового двигуна позивач передав його відповідачу і він замінив несправний двигун на новий і передав мотоцикл в робочому стані в вересні 2015 року, але без іншого двигуна. Відразу ж після цього позивач став вимагати від відповідача повернення несправного двигуна, оскільки він був у ремонтноспособному стані і мав велику вартість – 25000 тисяч гривень. Відповідач же законні вимоги ігнорував та повертати двигун відмовився.

Вивчивши матеріали справи адвокат склав позовну заяву до суду про витребування майна з чужого незаконного володіння та відшкодування моральної шкоди.

Рішенням  міськрайонного суду від 09.06.2016 № 589/387/16-ц, позовні вимоги  клієнта були задоволені, а саме витребувати у відповідача двигун з мотоцикла Дніпро МТ 10-36 шляхом вилучення та передачі позивачеві та стягнути з нього на користь позивача завдану моральну шкоду в розмірі 2000 гривень.