назад

Адвокат допоміг сироті-атовцю не потрапити за грати

У порядку ст. 208 КПК України надійшло повідомлення слідчого СВ Луцького ВП ГУНП України у Волинській області про затримання уродженця Львівської області громадянина Ш. За результатами розгляду даного повідомлення видано доручення на здійснення захисту вказаного затриманого адвокату Романовському Володимиру Олексійовичу.

Громадянин Ш. у серпні 2014 року був мобілізований в зону проведення АТО та проходив службу по жовтень 2016 року у складі 128-ої окремої Мукачівської гірсько-штурмової бригади. Від початку військових дій на сході України бійці 128-ї бригади зайняли позиції в Луганській області, в районі Лисичанська, Сєвєродонецька та Рубіжного та перебували постійно в самому пеклі бойових дій.

Життя громадянина Ш. і до цього його не особливо «тішило»… Ріс повним сиротою та виховувався однією бабусею, котра проживала в Горохівському районі. Після повернення зі сходу України, із зони проведення АТО, виникли проблеми з працевлаштуванням, оскільки в ході бойових дій втратив усі особисті документи, що посвідчують особу. Щоб не померти з голоду, не маючи взагалі коштів, повністю перебуваючи у відчаї, вирішив піти на крайній крок, незаконний, на крадіжку.

Громадянин Ш. викрав з території товариства моток електричного кабелю, однак був помічений охоронцем підприємства та в подальшому затриманий оперативними працівниками Луцького відділу поліції ГУНП у Волинській області. А далі затримання по ст. 208 КПК України, суд та запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Лише під беззаперечними аргументами захисту суд апеляційної інстанції змінив запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

У подальшому, суд першої інстанції, дослухавшись до доводів захисту, засудив громадянина Ш. за ч.3 ст.186 КК України (тяжкий злочин) та незважаючи на те, що він раніше притягувався до кримінальної відповідальності, звільнив його від реального відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю 2 роки.

Вирок Луцького міськрайонного суду від 10.12.2018 набрав законної сили та ніким з учасників судового процесу не оскаржувався.

А нині громадянин Ш. виготовив документи та успішно працевлаштувався, повернувшись до свідомого життя.