назад

Адвокат допоміг учаснику бойових дій відстояти своє законне право на пільгову пенсію

До Шосткинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся військовий, учасник бойових дій в Афганістані, чиї права було порушено, а саме – місцеве управління Пенсійного Фонду України відмовило чоловікові у призначенні пільгової пенсії.

Клієнт зазначив, що має загальний стаж роботи більше 25 років та відповідні записи у трудовій книжці. Чоловік є учасником бойових дій і по досягненню 55 років звернувся до управління Пенсійного фонду, де йому було відмовлено тому, що з 1989 по 1991 роки в архівній довідці не вказані дані про роботу.

Місцевий центр видав доручення адвокатові Олегу Страшку, який взявся представляти інтереси клієнта у суді.

Адвокат, швидко розібравшись у ситуації, підготував запити до архіву районної державної адміністрації. На що правник отримав позитивну відповідь,про те, що чоловік дійсно працював з 1989 по 1991 рік і йому йшов відповідний страховий стаж.  Хто ж винен у цій ситуації? Так сталося тому, що відповідальними особами підприємства, де працював чоловік, документація, що засвідчує термін роботи громадянина, не була своєчасно передана на зберігання до архіву.

Адвокатом підготовлено та подано до Ямпільського районного суду адміністративну позовну заяву, в якій він обґрунтував визнати протиправну бездіяльність управління Пенсійного Фонду України в Ямпільському районі та зобов’язати призначити пенсію клієнту на пільгових умовах.

Ямпільський районний суд врахував аргументи адвоката та виніс постанову, якою дії управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі визнав протиправними та зобов’язав відповідача призначити учаснику бойових дій пільгову пенсію.