назад

Адвокат допоміг визнати батьківство та стягнути аліменти на утримання неповнолітньої дитини

У листопаді 2015 року до Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за рекомендацією знайомої звернулась молода жінка з питанням визнання батьківства за рішенням суду відносно свого сина та стягнення аліментів на його утримання. Із розповіді клієнтки стало зрозумілим, що вони з чоловіком стали проживати разом без реєстрації шлюбу. Однак так склалося, що між ними стали виникати сварки та непорозуміння. Після народження сина батько відмовився визнати дитину, внаслідок чого, відповідно до ч.1 ст.135 СК України, у свідоцтві про народження, у графі батько, вчинений запис зі слів матері.

Згодом жінка, зібравши свої речі, разом з дитиною переїхала жити до своєї бабусі. Клієнтка з відчаєм пояснила, що на даний час дитина проживає з нею і знаходиться повністю на її утриманні. Добровільно коштів на утримання сина чоловік не надає, тому змушена звертатися до суду. Після надання необхідних уточнюючих довідок на підтвердження права на безоплатну вторинну правову допомогу, як особі, у якої  середньомісячний  сукупний дохід сім’ї   нижчий суми прожиткового  мінімуму, заявниці був призначений адвокат Марина Прокопєва.

Cправа тривала майже півроку. Правозахисницею було детально досліджене дане питання, проведений попередній аналіз справи, зроблені численні запити до Центральної районної лікарні, де перебувала на обліку вагітна жінка, та складена позовна заява до суду. Після проведення призначеної судом судово-медичної експертизи у м. Києві, двох тривалих судових засідань чоловік визнав вимоги позову і не заперечував їх задоволення. У результаті позовні вимоги заявниці Конотопського місцевого центру були задоволені в повному обсязі. Суд зобов’язав Відділ реєстрації актів цивільного стану внести зміни в актовий запис про народження дитини, а з батька (відповідача) були стягнені аліменти на утримання сина та понесені заявницею судові витрати.