назад

Адвокат допомогла громадянину відстояти право на пенсію

До Кельменецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) звернувся громадянин М., за правовою допомогою щодо визнання незаконним рішення про відмову у виплаті пенсії за минулий період.

11 січня 2019 року Центр доручив адвокату Юлії Калинчук надати безоплатну вторинну правову допомогу громадянину М. Ознайомившись із матеріалами та документами, адвокат склала та подала до Чернівецького окружного  адміністративного суду позовну заяву про визнання незаконним рішення про відмову у виплаті пенсії за минулий період та зобов’язання вчинити певні дії.

Адвокат у позовній заяві акцентувала увагу на норми актів законодавства, а саме: ч. 3-4 ст. 1, ч. 1-2 ст. 92 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», п.2 ч.1 ст. 49, ст. 51 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», рішення Конституційного Суду України № 25-рп/2009, рішення Європейського суду з прав людини по справі «Пічкур проти України», правових позиція Верховного Суду України та ін.

20 вересня 2019 року Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив позов повністю: визнав протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області щодо невиплати позивачу пенсії за період його перебування в Сполучених Штатах Америки та  зобов’язав нарахувати і виплатити позивачу пенсію за інвалідністю за вересень-грудень 2015 року, 2016, 2017, а також січень-червень 2018 року.