назад

Адвокат допомогла клієнтці оспорити батьківство дитини

Адвокат Тамара Кушнеренко допомогла клієнтці у справі про оспорювання батьківства та визнання батьком дитини.

За дорученням Голопристанського місцевого центру з надання БВПД від 17.07.2017 адвокат Тамара Кушнеренко звернулася до суду з позовом  в інтересах клієнтки про оспорювання батьківства гр. Д. та визнання батьком дитини гр. М.

Суть справи полягала в наступному: з 2014 року громадянка К. перебувала у шлюбі з громадянином Д., з яким не проживає більше двох років, разом із тим проживає з іншим чоловіком – громадянином М. – та в них у березні 2017 року народилася спільна дитина.

З колишнім чоловіком шлюб у встановленому законодавством порядку не розірваний. Відповідно до ст. 122 Сімейного кодексу України дитина, яка зачата або народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі свідоцтва про шлюб та документу закладу охорони здоров’я про народження дружиною дитини.

Таким чином, відомості до актового запису про батька дитини записані на підставі свідоцтва про шлюб, на той момент не було змоги написати тристоронньої заяви про визнання батьківства за громадянином М.

За рішенням Каланчацького районного суду Херсонської області від 15.09.2017 року позов громадянки К. про оспорювання батьківства та визнання батьком дитини задоволено, постановлено виключити з актового запису про народження дитини відомості про батька – громадянина Д. та визнати батьком дитини – громадянина М., про що внести зміни до актового запису про народження дитини.