назад
18.04.17

Адвокат допомогла пенсіонеру отримати право власності на самочинно добудовані приміщення

Вінничанин розширив власний житловий будинок, приєднавши до нього ганок, літню кухню, гараж, сарай та декілька інших прибудов із дотриманням архітектурних, санітарних та екологічних норм. Для введення даних приміщень в експлуатацію, чоловік звернувся до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Вінницькій області, де йому запропонували вирішити дане питання у судовому порядку.

У зв’язку з неможливістю самостійно залучити представника для ведення справи, громадянин звернувся до Вінницького місцевого центру з надання БВПД з прохання призначити йому адвоката за рахунок держави. На підставі заяви пенсіонера, 10 листопада 2016 року для представництва його інтересів в суді була призначена адвокат Тетяна Дмитришина, відповідно до доручення №419.

Тетяна Дмитришина вивчила матеріали справи та підготовила позовну заяву, в якій вказала, що при проведенні будівельних робіт були дотримані архітектурні, санітарні та екологічні норми. Спочатку будівництва жодних заяв, претензій та скарг не надходили, що свідчить про відсутність факту порушення прав інших осіб цим будівництвом. Крім того, є виготовлений державний акт на право власності на земельну ділянку, відповідно до якого пенсіонер є власником земельної ділянки.

Також, відповідно до частини 5 статті 376 Цивільного кодексу України, на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

Рішенням Вінницького районного суду від 20.01.2017 року позов громадянина задоволений та визнано право власності на самочинно збудований житловий будинок з прибудовами та господарськими спорудами.

Ознайомитися з судовим рішенням