назад

Адвокат довів протиправність відмови управління ПФУ в призначенні пільгової пенсії

До Теофіпольського бюро правової допомоги Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся чоловік, якому Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Адвокат Юрій Сторожук довів протиправність цього рішення і домігся повторного розгляду заяви свого клієнта про призначення пільгової пенсії.

Свою відмову управління ПФУ обґрунтувало тим, що чоловік не підтвердив роботу трактористом первинними документами.

Діючи відповідно до доручення місцевого центру від 29 грудня 2017 року №183, адвокат Юрій Сторожук ознайомився зі справою. Зібравши докази, які підтверджують стаж роботи позивача трактористом, адвокат підготував позов до суду.

У позовній заяві Юрій Сторожук наголосив, що стаж роботи позивача трактористом перевищує 20 років, а тому оскаржуваним рішенням порушене право позивача на пенсійне забезпечення. Оскільки згідно з пунктом «в» частини першої статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, – чоловіки після досягнення 55 років при загальному стажі роботи не менш 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній посаді.

У результаті 3 травня 2019 року Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області та зобов’язав управління повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення».