назад

Адвокат Маргарита Васильєва довела у суді невинуватість людини

08.05.2013 на підставі ухвали Бериславського районного суду Херсонської області Херсонським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначено адвоката Маргариту ВАСИЛЬЄВУ для здійснення захисту за призначенням у кримінальному провадженні за підозрою М. у вчиненні злочину, передбаченого ст. 246 КК України (незаконна порубка дерев).

Завдяки активній та наполегливій позиції адвоката, суд, дослідивши безпосередньо у судовому засіданні всі надані учасниками кримінального провадження докази щодо обставин інкримінованого М. діяння, дійшов висновку, що стороною обвинувачення не доведено факт скоєння злочинупідсудним М.

При цьому стороною захисту були надані докази та за ініціативою адвоката допитані інші свідки, що спростовували позицію сторони обвинувачення.

Адвокат також посилалася на практику Європейського суду з прав людини, зокрема на рішення від 21.07.2011 у справі «Коробов проти України» щодо практики застосування критерію доведення «поза розумним сумнівом».

24.01.2014 вироком Бериславського районного суду Херсонської області М. був визнаний невинуватим у скоєнні злочину та виправданий у зв’язку із недоведеністю участі у його вчиненні. При цьому суд при обґрунтуванні вироку врахував практику Європейського суду з прав людини, наведену захисником.

З повним текстом вироку суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за цим посиланням.

Не погоджуючись із рішенням суду, прокурор звернувся до Апеляційного суду Херсонської області із скаргою на вирок. Просив вирок скасувати і постановити новий вирок, яким визнати М. винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 246 КК України, та призначити обвинуваченому покарання у виді  позбавлення волі на два роки з конфіскацією добутого.

Адвокат Маргарита ВАСИЛЬЄВА на апеляційну скаргу прокурора подала заперечення, вважаючи її доводи безпідставними. На думку захисника місцевий суд повно та всебічно дослідив докази і правильно дав їм оцінку. Просила вирок суду залишити без змін.

Заслухавши сторони, колегія суддів прийшла до висновку, що суд повно та всебічно дослідив як докази обвинувачення, так і докази захисту та обґрунтовано дійшов висновку про недоведеність участі обвинуваченого у  злочині, у вчиненні якого йому оголошено про підозру та складено обвинувальний акт, а тому вирок суду першої інстанції необхідно визнати законним та обґрунтованим.

03.04.2014 ухвалою Апеляційного суду Херсонської області апеляційну скаргу прокурора залишено без задоволення, а вирок  Бериславського районного суду Херсонської області від 24 січня 2014 року без зміни.

З повним текстом ухвали суду можна ознайомитися на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за цим посиланням.