назад

Адвокат, що співпрацює з системою БПД допоміг довести право внутрішньо переміщеної особи на отримання допомоги на проживання

З початку запровадження воєнного стану управління соціального захисту населення почали надавати допомогу на проживання лише ВПО, які отримали такий статус починаючи з 24 лютого 2022 року, а ВПО, які мали такий статус з 2014 років – масово відмовляти, посилаючись на нову Постанову КМУ від 20 березня 2022 року № 322 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам» (далі – Постанова №322).

Так сталось і з паном Михайлом, який звернувся до Одеського бюро правової допомоги №4. Чоловік розповів, що до 2014 року проживав у місті Донецьк, однак у зв’язку з початком збройного конфлікту та тимчасової окупації міста Донецьк, був змушений виїхати до міста Дніпро. А з 2017 року переїхав вже до міста Одеси та став на облік як внутрішньо переміщена особа до управління соціального захисту населення в Київському районі міста Одеси.

Пан Михайло пояснив, що до 24 лютого 2022 року не оформлював та не отримував адресну допомогу для внутрішньо переміщених осіб для покриття витрат на проживання.

Бажаючи зараз отримати допомогу на проживання, чоловік звернувся до управління соціального захисту населення за місцем свого фактичного перебування, але йому відмовили без зазначення підстави. Тому пан Михайло вирішив звернутись до суду.

Одеський місцевий центр з надання БВПД для надання правової допомоги уповноважив адвоката, що співпрацює з системою БПД Вадима Спічака, який ознайомився зі справою та склав адміністративний позов до суду про визнання рішення протиправним та зобов’язання вчинити певні дії.

«Незважаючи на те, що пан Михайло не отримував щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам, він має право на отримання допомоги на проживання, за умови надання відповідної заяви, оскільки він став на облік як внутрішньо переміщена особа до 24 лютого 2022 року в Одеській області, яка включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка»,- зазначав адвокат.

Враховуючи всі обставини, суд задовольнив позов чоловіка визнавши протиправним та скасувавши рішення про відмову у призначенні допомоги на проживання та зобов’язав управління соціального захисту населення у Київському районі міста Одеси призначити пану Михайлу допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 420/15202/22