назад

Адвокат, що співпрацює з системою БПД, допомогла черкащанці відстояти своє право на житловий будинок

До Черкаського бюро правової допомоги звернулась пані Ольга з проханням допомогти їй відстояти своє право власності на частину будинку у колишнього чоловіка, який не допускає жінку до належного їй житла.

Клієнтка розповіла, що з чоловіком Анатолієм вони прожили 28 років у шлюбі. За цей час спільними зусиллями та за спільні кошти подружжя придбало будинок. Але з часом відносини між чоловіком та дружиною почали псуватися, тож подружжя вирішило розлучитися. Аби владнати питання щодо поділу будинку між колишнім подружжям, жінка звернулася до суду, який вирішив, що ½ частина будинку належить пані Ользі, а інша частина її колишньому чоловіку.

З метою зареєструвати право власності на свою частину будинку, відповідно до вимог чинного законодавства, жінка звернулась до бюро технічної інвентаризації для виготовлення технічного паспорту та сплатила аванс за цю послугу в розмірі 2 000 грн. Проте, при виїзді на об`єкт нерухомого майна, жінка не змогла потрапити разом з працівниками бюро технічної інвентаризації до будинку, так як не змогла відімкнути замки дверей.

Проживати в даному будинку жінка також не має можливості, оскільки чоловік чинить їй перешкоди: змінив замки та не дає дублікати ключів від вхідних дверей житла, та навіть не пускає на подвір’я, на якому знаходиться будинок.

Тож пані Ольга попросила юридичної допомоги для відновлення її порушених прав на житло. Оскільки клієнтка має право на безоплатну вторинну правову допомогу, в Черкаському місцевому центрі з надання БВПД прийняли рішення призначити адвоката Юлію Руденко для захисту прав пані Ольги у суді.

«Кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права», – зазначила Юлія Руденко.

Отож, правозахисниця, узгодивши з клієнткою правову позицію, склала позовну заяву про усунення перешкод у користуванні власністю. В позовній заяві вона чітко і послідовно виклала усі обставини справи та прохання клієнтки до суду зобов’язати колишнього чоловіка усунути перешкоди у користуванні житловим будинком та зобов’язати його надати пані Ользі ключі від всіх замків вхідних дверей будинку, приміщень, що знаходяться біля будинку, хвіртки та воріт.

Проаналізувавши обставини справи та взявши до уваги наведені адвокатом аргументи і подані докази, суд позовні вимоги пані Ольги задовольнив у повному обсязі.

Ця справа в Єдиному реєстрі судових рішень: № 712/8238/22.