назад

Адвокат системи безоплатної правової допомоги допоміг вирішити земельний спір

Земля – один з найцінніших об’єктів права власності Українського народу. Проте, через низький рівень правової обізнаності чи то через бюрократичну тяганину, а деколи і через власне небажання таке право може перебувати під загрозою. Єдиним виходом залишається звернення до суду. І найкращим порадником та надійним партнером людини в такій ситуації є система безоплатної правової допомоги.

На початку 2018 року до Тернопільського місцевого центру звернулася жителька області із заявою про надання їй правової допомоги у вирішенні земельного спору із сусідами. Так, заявниця повідомила, що їй належить на праві власності земельна ділянка. Тривалий час суміжним землекористувачем чиняться  перешкоди в користуванні спільною під’їзною дорогою, шляхом самовільного встановлення на дорозі огорожі, яка перекриває доступ до належної їй земельної ділянки, яка відведена  для садівництва. Вирішити даний спір самотужки  не вдається.

Оскільки особа заявника підпадає під категорію передбачену п.1 ч.1 ст.14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Тернопільським місцевим центром доручено ведення справи адвокату Тетяні Сердзінській. Представником подано в інтересах заявниці позовну заяву про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою.

Слухання справи тривало в Тернопільському міськрайонному суді більше половини року. Суд дійшов до переконання про наявність факту порушення прав клієнтки центру зі сторони. Тому, рішенням Тернопільського міськрайонного суду від 22 жовтня 2018 року позовні вимоги позивача задоволено.  Сусідів зобов’язали  усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою шляхом знесення за власні кошти самовільно встановленої огорожі, будки та вольєру,що перешкоджають вільному доступу до ділянки.

Таким чином, адвокат системи безоплатної правової допомоги Тетяна  Сердзінська успішно відстояла та відновила порушені права клієнтки системи.