назад

Адвокат системи БПД допоміг клієнтці стягнути кошти на лікування дитини

У Херсоні адвокат Віктор Андруневич допоміг жінці стягнути з колишнього чоловіка кошти на лікування дитини: громадянка Ф. звернулась до Херсонського місцевого центру з надання БВПД за отриманням вторинної допомоги, і заявлені позовні вимоги були задоволені в повному обсязі.

Як повідомили працівники місцевого центру, суть звернення полягала в наступному: після розірвання шлюбу між клієнткою та її чоловіком, з останнього відповідно до рішення Комсомольського районного суду м. Херсона стягнуто аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з 02.09.2001 року та до повноліття дитини.

У зв’язку з тим, що дитина постійно хворіє та перебуває на обліку у невропатолога та гастроентеролога, вона потребує постійних витрат на лікування. Колишній чоловік відмовився надавати допомогу на лікування дитини, мотивуючи це тим, що вже платить аліменти на утримання дитини.

Вказаний місцевий центр на підставі доручення №319 від 18.01.2017 для надання БВПД клієнтці призначив адвоката Віктора Андруневича.

Узгодивши правову позицію з клієнткою, адвокат підготував позовну заяву про стягнення додаткових витрат на утримання дитини та відповідну доказову базу.

У судовому засіданні адвокат підтримав позовні вимоги, аргументувавши їх обґрунтованість вимогами чинного законодавства, зокрема: ст. 180, 141, 185 Сімейного кодексу України, якими визначено, що батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

За змістом ст.185 СК України, той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов’язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разовою, періодично або постійно.

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області по справі №766/3841/17 позовні вимоги задоволено в повному обсязі, з відповідача на користь клієнтки стягнуто витрати на лікування дитини в сумі 2968,80 грн.