назад

Адвокат системи БПД допоміг клієнтці стягнути кошти на ремонт автомобіля

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД у липні 2017 року звернулася пані П., яка потребувала безоплатної вторинної правової допомоги з приводу стягнення коштів в якості відшкодування витрат на відновлення автомобіля, який використовувався без законних підстав.
Як повідомила клієнтка, 31 травня 2006 року її дочці, інваліду третьої групи, інваліду з дитинства, Головне управління праці та соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації виділило автомобіль «ЗАЗ – 110206» із звичайним керуванням. Автомобіль був прийнятий у належному стані, без дефектів та технічних недоліків.

У подальшому донька клієнтки була визнана судом недієздатною, матір та два інших родича були призначені опікунами.

Рішенням Головного управління праці та соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації від 22.08.2006  дозвіл на передачу транспортного засобу за дорученням водіння автомобіля був наданий довіреній особі  строком на один рік, тобто до 22 серпня 2007 року.

Після закінчення строку, визначеного довіреністю, довірена особа продовжувала користуватися транспортним засобом у власних цілях, тобто не за призначенням (не для задоволення вимог особи з інвалідністю, якій автомобіль був виданий).

Клієнтка Херсонського місцевого центру як опікун власника транспортного засобу звернулася до особи, що незаконно використовувала транспортний засіб, з вимогою про його повернення.
Після повернення автомобіля було встановлено, що автомобіль потребує відновлювального ремонту, сума якого становила 27 224,47 грн.

Для захисту інтересів заявника в суді Херсонській місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката Миколу Панчука (дорученням №653-Д від 20.07.2017).
Ознайомившись з матеріалами справи, адвокат склав позовну заяву про стягнення з осіб, що незаконно користувалися автомобілем, 27 224,47 грн. в якості відшкодування вартості відновлювальних робіт, 1500 грн. вартості проведеної експертизи та суми сплаченого судового збору.

Ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 24.07.2018 року провадження у справі вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.
Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 06.12.2018 по справі №766/12802/18 позовні вимоги задоволено в повному обсязі.

З повним текстом судового рішення можна ознайомитися тут.