назад

Адвокат Тетяна Тюпляєва відстояла у суді право неповнолітньої особи на отримання паспорта громадянина України у формі книжечки

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка М. в інтересах своєї неповнолітньої дитини, яка бажала отримати паспорт громадянина України у формі книжечки зразка 1994 року замість ID–картки.

Фахівці Херсонського місцевого центру з’ясували, що дитина заявниці, яка досягла 16-річного віку, звернулася до Корабельного районного відділу у місті Херсоні Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області за отриманням паспорту. Там їй повідомили, що згідно з нормами чинного законодавства, особи, що досягли 14- річного або 16-річного віку отримують паспорт у формі IDкартки.

Однак дитина та її матір не хотіли отримувати IDкартку за релігійними переконаннями.

Для надання безоплатної вторинної правової допомоги клієнтці та її законному представникові Херсонський місцевий центр з надання БВПД призначив адвоката Тетяну Тюпляєву (доручення № 2234 від 16.10.2019).

Адвокат склала адміністративний позов та направила його до суду. У позовній заяві Тетяна Геннадіївна посилалася на вимоги чинного законодавства, а саме: Положення про паспорт громадянина України, затверджене Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» від 25.03.2015 року №302, Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», та просила визнати неправомірною відмову Корабельного РВ у місті Херсоні УДМС України в Херсонській області щодо видачі паспорта у формі книжечки.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду по справі №540/2377/19 від 13.01.2020 адміністративний позов задоволено в повному обсязі, визнано неправомірною відмову  Корабельного районного відділу  у м. Херсоні  Управління державної міграційної служби в Херсонській області у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, зобов’язано оформити та видати паспорт зразка 1994 року.

З повним текстом рішення можна ознайомитися за наступним посиланням:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86899980