назад

Адвокат Володимир Фінкевич допоміг клієнту довести право на спадкування за померлою на тимчасово окупованій території особою

До Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернувся гр. Р. за отриманням БВПД, що передбачає складання документів процесуального характеру та здійснення представництва його інтересів у суді.

Суть справи полягала в наступному: 18.02.2016 року у місті Донецьк померла мати клієнта, у  зв’язку з чим останній звернувся до Першої Херсонської державної нотаріальної контори за отриманням свідоцтва на спадщину за законом.

Нотаріусом заведено спадкову справу, однак надано клієнту відмову у видачі свідоцтва через те, що клієнтом не повідомлено місце відкриття спадщини. Слід зазначити, що предметом спадкування виступало право на отримання пенсії в сумі 25 246,91 грн.

За дорученням Херсонського місцевого центру від 03.10.2016 №253-Д клієнту було призначено адвоката Володимира Фінкевича.

У позовній заяві адвокат наполягав на тому, що нотаріусом не враховано вимоги Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відмова у видачі свідоцтва є незаконною та такою, що порушує права та інтереси клієнта.

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 26.06.2017 року позов задоволено в повному обсязі, визнано право клієнта на спадкування за законом за померлою у м. Донецьку матір’ю, зобов’язано Першу Херсонську державну нотаріальну контору видати свідоцтво про спадщину.