назад
29.05.18

Адвокат виграв справу на 30 тисяч для багатодітної матері

Пані Наталя (ім’я змінене) самотужки виховує трьох дітей. Із чоловіком вони розлучилися у 2012 році. Згідно із рішенням суду, чоловік повинен був сплачувати аліменти – по 500 грн на кожну дитину щомісячно. Проте батько дуже швидко забув про свої обов’язки щодо синів та дочки й на березень 2018 року його борг по аліментам склав близько 30 000 гривень.

Горе-батько, бажаючи ухилитися від сплати боргу й подальшого обов’язку утримувати дітей, звернувся до суду із позовом. У 2017 році чоловік захворів і йому була встановлена інвалідність ІІІ групи у зв’язку з серцевою хворобою. Відтак посилаючись на хворобу та той факт, що дітям уже виповнилося 18 років, батько просив суду звільнити його від будь-яких наявних та майбутніх витрат на дітей.

Пані Наталя як багатодітна матір звернулася до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Їй було призначено представника за державний рахунок – адвоката Богдана Зайця. Ознайомившись і з матеріалами справи, представник впевнено та компетентно відстоював права багатодітної матері у залі суду.

Богдан Заєць довів, що батько мав заборгованість по аліментам ще до встановлення інвалідності, крім того, термін дії його посвідчення особи з інвалідністю закінчився до судового розгляду справи, тобто на момент суду, батько вже не мав статусу особи з інвалідністю та не надав інших документів щодо свого стану здоров’я. Також довідка про складні умови проживання, яку боржник подав суду як доказ своєї фінансової скрути, була видана ще у 2017 році, а відтак адвокат наголосив на тому, що вона може не відповідати дійсності. Богдан Заєць навів суду як приклад те, що батько-неплатник приїхав на засідання на велосипеді, а відстань до його населеного пункту – близько 15 кілометрів.

Вінцем наполегливої роботи адвоката стало рішення Літинського районного суду Вінницької області від 4 квітня 2018 року: батькові відмовили у задоволенні позову. Він зобов’язаний сплатити борг по аліментам та продовжуватиме сплачувати на дітей по 500 грн щомісяця, доки діти навчаються.