назад

Адвокат захистив інваліда від злочинних дій шахрая

Адвокат Віталій Хомюк, який надає безоплатну вторинну правову допомогу, на підставі доручення №2 від 06.01.2016 року Сарненського місцевого центру допоміг пану Олександру (ім’я чоловіка змінене), який є інвалідом III групи, скасувати борг у судовому порядку розміром 20 тис. 768,72 гривень.

Пан Олександр звернувся до Сарненського місцевого центру, коли отримав «на руки» заочне (таке, що приймалося без його участі) судове рішення про стягнення з нього 20 тис. 768,72 гривень заборгованості на користь одного з публічних акціонерних товариств комерційного банку.

Призначений за дорученням місцевого центру адвокат Віталій Хомюк подав заяву про скасування заочного рішення, в якій зазначив, що нарахована банком сума не відповідає сумі боргу. Спочатку вона була залишена суддею без руху, в зв’язку з відсутністю обґрунтування поважності причин пропуску строку для подання такої заяви. Згодом суд прийняв рішення про скасування заочного рішення.

Як з’ясувалося, на момент розгляду справи в суді існувало кримінальне провадження щодо незаконного заволодіння шляхом зловживання працівником публічного акціонерного товариства комерційного банку своїм службовим становищем, грошовими коштами відповідача пана Олександра, який є потерпілим у вказаному кримінальному провадженні, що мало суттєве значення для вірного справи, а тому його заява підлягала задоволенню. Оскільки вирок у згаданому кримінальному провадженні не набрав законної сили, то суд ухвалив рішення про зупинення провадження у справі за позовом публічного акціонерного товариства комерційного банку до клієнта Сарненського місцевого центру.

Після набрання вироком у кримінальному провадженні законної сили, рішенням Сарненського районного суду Рівненської області було відмовлено в задоволенні позову комерційного банку до пана Олександра.

Таким чином адвокат, призначений за дорученням Сарненського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, захистив права та законні інтереси свого клієнта від «злочинних рук» шахрая.