назад

Пані Оксана звернулася до Київського бюро правової допомоги № 8 і розповіла, що потрапила у складну життєву ситуацію, від якої потерпає не лише вона, а й двоє її малолітніх дітей.

Під час спілкування з жінкою юристи бюро дізналися, що у 2019 році її чоловік забрав доньку та сина й вивіз їх у невідомому напрямку. На вимогу жінки повернути малолітніх дітей за їх постійним місцем проживання, він не реагував та не надавав інформації щодо місця їх перебування. І лише після її звернення до правоохоронних органів, повідомив, що діти проживають разом з ним та його співмешканкою в іншому місті.

Більше того, в цей же час чоловік подав до суду заяву про видачу судового наказу щодо стягнення аліментів з матері в розмірі 1/3 від всіх її доходів. Власними зусиллями, через рік, жінка змогла повернути своїх дітей додому, проте вона вже не могла відчувати себе безпеці, відкритим залишалось і питання про стягнення з неї аліментів.

На момент звернення до бюро правової допомоги, діти клієнтки проживали разом з нею і, в той же час, з жінки стягувались кошти на їх утримання. Саме цю проблему хотіла вирішити пані Оксана, звертаючись за юридичною допомогою.

Готуючись захищати права клієнтки у судовому порядку, адвокатка, що співпрацює з системою БПД, Юлія Негребецька  вирішила підготувати звернення до суду з наступними позовними вимогами: визначення місця проживання дітей, припинення стягнення аліментів з матері та стягнення аліментів на дітей з батька.

Оскільки питання стосувалось прав дітей, виникла необхідність залучення Служби у справах сім’ї та дітей для отримання акту обстеження умов проживання на предмет забезпечення дітей всім необхідним, та створення умов для гармонійного розвитку майбутнього нашої країни.

Під час розгляду справи в суді, батько дітей до суду не з’явився і, не зважаючи на належне повідомлення про відкриття провадження, жодних відповідей на позовну заяву не надав, проігнорувавши право відстояти свою позицію в суді. Проте, це не завадило розгляду справи в суді.

Таким чином, суд взяв до уваги поведінку відповідача і легковажність відносно прав спільних дітей, знехтування ним бажання дітей проживати з мамою. Велику роль у справі відіграв факт створення батьком перешкод для спілкування дітей з матір’ю та відсутність стабільного доходу, необхідного для належного забезпечення дітей всім необхідним.

Натомість, пані Оксана надала підтвердження того, що створює всі умови для гармонійного розвитку дітей, зустрічам з батьком не перешкоджає та має стабільний дохід. Не менш важливо, що діти виявили бажання проживати саме з мамою.

Отож, Солом`янський районний суд м. Києва, посилаючись на норми національного та міжнародного законодавства, враховуючи наявні докази, вирішив задовольнити позов пані Оксани у повному обсязі та визначити місце проживання дітей разом з матір’ю, припинити стягнення аліментів з неї та стягувати аліменти на дітей з батька.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №760/9953/20