назад

Адвокати Центру відстоюють права затриманих

Об 11 год. 00 хв. 04.07.2014 слідчим СВ Тернопільського МВ УМВС України в Тернопільській області в порядку ст. 208 КПК України було затримано гр. П. за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України.

В протоколі затримання як підставу у відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 208 КПК України вказано: «якщо особу безпосередньо застали після вчинення злочину». При цьому в матеріалах кримінального провадження відсутні будь-які докази того, що  П. незаконно збував наркотичну речовину саме 04.07.2014 р., тобто в день затримання.

При ознайомленні з матеріалами кримінального провадження адвокатом з’ясовано, що у слідства наявні докази, що вказують на збут підзахисним наркотичного засобу 03.06.2014 року, тобто ще за місяць до затримання.

05.07.2014 р. слідчим суддею Тернопільського міськрайоного суду відмовлено слідчому у задоволенні клопотанні про тримання підозрюваного П. під вартою, та задоволено клопотанням адвоката про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту на тій підставі, що слідчим не обґрунтовано неможливість застосування до підозрюваного більш м’якого запобіжного заходу.

Одночасно слідчий суддя розглянув скаргу захисника, усно заявлену ним в судовому засіданні, в якій останній вказував на порушення прав П. службовими особами органу внутрішніх справ при його затриманні та направив повідомлення прокурору Тернопільської області для проведення перевірки щодо обставин незаконного затримання.