назад

Аліменти від батька для двох дітей довелося вимагати через суд

До Харківського бюро правової допомоги №1 звернулась пані Аліна з проханням допомогти їй стягнути з колишнього чоловіка аліменти на утримання двох малолітніх дітей.

Вона розповіла, що з 2016 року проживала однією сім’єю, але  без реєстрації шлюбу, з Андрієм. Під час другої вагітності жінки вони розлучилися та роз’їхалися. З того часу діти повністю знаходяться на утриманні матері та проживають з нею. Батько життям дітей не цікавиться, не бере участі у їхньому вихованні, та не допомагає матеріально, хоча має можливість, оскільки працює та отримує гарну заробітну плату.

Аліна намагалася домовитися з батьком дітей про їх матеріальне забезпечення, проте в позасудовому порядку їй це не вдалося. Саме тому вона звернулась до Харківського бюро правової допомоги №1, щоб вирішити питання стягнення аліментів в судовому порядку.

Враховуючи те, що жінка має статус ВПО, а отже і на безоплатну вторинну правничу допомогу, представляти її інтереси в суді уповноважили юристку бюро Анастасію Макеєву. Вона підготувала позовну заяву до суду про стягнення аліментів на утримання дітей, мотивуючи її тим, що діти проживають з матір’ю та знаходяться на її постійному і повному утриманні.

Вирішуючи питання про стягнення аліментів, суд враховував доводи викладені в позовній заяві, а саме, що, відповідно до вимог чинного законодавства, батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття і на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання та розвиток дитини, отже, і витрати на потреби дитини також мають бути однаковими. 

Як результат  —  усі позовні вимоги задоволені і наразі діти отримують аліменти від батька.  

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 635/933/23.