назад

Бабусі допомогли довести факт спільного проживання із онуком, який загинув на фронті

До Томаківського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині, звернулась бабуся загиблого захисника України. Вона хотіла отримати соціальну допомогу та гарантовані державою пільги як член родини загиблого військовослужбовця, а для цього жінка мала встановити факт спільного проживання зі своїм онуком.

Пані Анастасія розповіла, що її онук загинув під час несення військової служби на початку березня 2022 року. 

Вона наголосила, що він перебував на обліку дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у службі у справах дітей. Оскільки у 2004 році на підставі рішення суду його матір позбавили батьківських прав, у 2008 році — його батька. Пані Анастасію призначили опікуном над її онуком, у зв’язку зі злісним ухиленням матері від виконання батьківських обов’язків з виховання дитини та перебуванням батька в місцях позбавлення волі.

Від народження і до моменту смерті, жінка з онуком проживали однією сім’єю, мали спільний бюджет, взаємні права та обов’язки, були пов’язані спільним побутом та вели спільне господарство, що підтверджується необхідними довідками.

Оскільки середньомісячний дохід пані Анастасії не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси в суді уповноважили юристку Томаківського бюро правової допомоги Марину Стець, яка зібрала доказову базу та підготувала позовну заяву до суду.

«До членів сім’ї належать особи, що постійно мешкають разом та ведуть спільне господарство. Ними можуть бути не тільки близькі родичі, але й інші особи, які не перебувають у безпосередніх родинних зв’язках. Обов’язковою умовою для визнання їх членами сім’ї є факт спільного проживання, ведення спільного господарства, наявність спільних витрат, купівлі майна для спільного користування, участі у витратах на утримання житла, його ремонт тощо», — коментує Марина Стець.

Взявши до уваги матеріали справи, суд встановив факт спільного проживання, ведення спільного господарства та наявність взаємних прав та обов’язків пані Анастасії зі своїм онуком. Тепер жінка може скористатися своїми правами члена сім’ї загиблого військовослужбовця та отримати належну соціальну допомогу.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 195/67/23