назад

Банк вимагав 103 тисячі боргу, суд постановив повернути 2

У 2013 році Ігор уклав кредитний договір з банком за умовами якого він отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку. 

Час від часу чоловік користувався можливостями своєї кредитної карти, а потім повертав кошти.

Восени 2023 року Ігор отримав поштою позовну заяву банку про стягнення з нього заборгованості за кредитним договором в розмірі 103 тис. грн., яка  складається з заборгованості за кредитом 59  тис. грн. та заборгованості по відсоткам – 44 тис. грн.

Не погоджуючись з позовними вимогами банку та заперечуючи суму заборгованості, чоловік звернувся до Охтирського бюро правової допомоги.

Ігор — ветеран війни, має інвалідність внаслідок війни. Цей статус дає чоловіку право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді доручили юристці Вікторії Габор.

Вона ознайомилась з позовом та доданими до нього документами, провела відповідні розрахунки, склала та подала до суду відзив на позовну заяву до банку про стягнення заборгованості.

Юристка акцентувала увагу на тому, що банк неправомірно нарахував проценти за ставками.

«З травня 2014 року по вересень 2023 року банк неправомірно та безпідставно нараховував проценти за кредитом, при цьому розмір цих процентних ставок був різним – від 30% до 46,8%. Тоді, як така процентна ставка не була погоджена сторонами та суперечила умовам підписаної Ігорем анкети-заяви», — коментує юристка Вікторія Габор.

Вона наголошувала, що банк не надав належних доказів, які б підтверджували факт погодження між сторонами ціни договору, встановленої у формі сплати процентів за користування кредитними коштами.

Крім цього, звернула увагу суду на той факт, що протягом періоду нарахування заборгованості банк навмисно обраховував заборгованість по тілу кредиту. Так, всі суми, які Ігор сплачував банку, зараховувалися не в рахунок погашення заборгованості за тілом кредиту, а в рахунок погашення заборгованості по процентам, умови нарахування та розмір яких не був погоджений сторонами.

Отож, ознайомившись з аргументацією та доводами сторін, суд частково задовольнив позовні вимоги банку. З Ігоря стягнули лише заборгованість за кредитним договором 2 398 грн.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: 583/5571/23.