назад

Безпідставне стягнення заборгованості за газ: рішення суду скасовано завдяки фахівцям системи БПД

Пані Яна мешкала з дозволу власника в будинку кілька місяців у 2016 році. Тоді працівники відділення «Харківгазу», замінюючи лічильник на новий, попросили жінку підписати заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу. Попри те, що пані Яна переконувала, що не є власницею домоволодіння і не повноважна підписувати таку заяву, її запевняли, що це формальність, яка в подальшому ні на що не впливатиме. Вона підписала цю заяву.

Та на початку 2023 року з’ясувалось, що наслідком таких «формальностей» виявився доволі відчутний борг (близько двох тисяч гривень). АТ «Харківгаз» нарахував його особі, яка жодного відношення до нього не мала (адже вона давно не проживала в тому помешканні), та подав на його стягнення в судовому порядку.

По допомогу пані Яна звернулась до фахівців системи безоплатної правової допомоги в місті Богодухові стосовно протиправних дій з боку АТ «Харківгаз» щодо стягнення з неї заборгованості за послуги з розподілу природного газу. Керівник Богодухівського місцевого центру Дмитро Перепелиця проаналізував отриману інформацію, розглянув документи та дійшов висновку, що правочин, вчинений пані Яною, є недійсним. Юрист запропонував клієнтці оскаржити  судовий наказ. Часу було вкрай мало, оскільки строк на оскарження (15 днів) спливав, був ризик пропустити його.

 

«Я розумів ситуацію, в якій перебувала пані Яна, тому терміново підготував відповідну заяву до суду щодо скасування судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу», – коментує Дмитро Перепелиця.

Результатом розгляду заяви стало винесення судом у той же  день, ухвали про скасування оскаржуваного наказу.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 613/186/23.