назад

Будинок побудував, а право власності не мав

До юристів Любашівського бюро правової допомоги звернувся пан Іван, який є власником житлового будинку, однак йому необхідно звернутися до суду щоб визнати право власності на нього.

«У 1988 році я отримав земельну ділянку на якій побудував будинок. Проживши довге та щасливе життя з дружиною, виростивши дітей, дочекавшись онуків я почав думати про спокійну старість. Разом зі мною та дружиною, проживає моя онука, яка допомагає нам по господарству, тому питання кому залишити у спадок будинок не виникало, однозначно їй. Тому вирішив скласти заповіт» ,- розповідає пан Іван

Під час візиту до нотаріуса виявилось, що пан Іван не є власником будинку оскільки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відсутня така інформація. Далі чоловік звернувся до державного реєстратора, але провести державну реєстрації прав власності на житловий будинок, як виявилося неможливо, оскільки у наданому технічному паспорті та будівельному паспорті забудови земельної ділянки відсутній штамп про введення споруди в експлуатацію.

Тож аби підтвердити право власності на даний житловий будинок чоловікові необхідно звернутися до суду. Подільський місцевий центр з надання БВПД доручив цю справу юристці Світлані Жмурко, яка ознайомилась з наявними у клієнта документами та підготувала позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно.

Врахувавши всі обставини справи, інтереси заявника та відсутність заперечень з боку зацікавлених осіб, суд ухвалив рішення, яким задовольнив заяву й визнав право власності на будинок за паном Іваном.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 507/1083/22