назад

Часткове задоволення позову про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів

Адвокат Тамара Кушнеренко допомогла клієнту у справі щодо стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів.

До Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася громадянка Г. для отримання допомоги, що передбачає складання процесуальних документів та представництво інтересів особи в суді.

За дорученням Голопристанського місцевого центру № 118-2017 від 23.08.2017 року був призначений адвокат Тамара Кушнеренко.

Суть справи полягала в тому, що у громадянки Г. з громадянином Д. є неповнолітній син. У вересні 2010 року Каланчацьким районним судом було винесено рішення по справі, яким з відповідача стягнуто аліменти на утримання дитини у розмірі ¼ грн. щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Виконавчий лист був поданий на примусове виконання до відділу державної виконавчої служби Каланчацького районного управління юстиції у Херсонській області.

У серпні 2017 року відділом державної виконавчої служби було складено довідку – розрахунок заборгованості по сплаті аліментів, відповідно до якої, заборгованість на 01.08.2017 року становить 12 241,34 грн.

Відповідно до ст. 196 Сімейного кодексу України, при виникненні заборгованості із вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені.

Таким чином, загальна сума пені за останній рік прострочення сплати аліментів становить 39308,50 грн. Але разом з тим, згідно зі ст. 196 Сімейного кодексу України, сума стягнення пені не може перевищувати 100% від розміру заборгованості. Тобто, враховуючи довідку, сума, що підлягає стягненню, становить 12 241,34 грн.

Вивчивши матеріали справи, адвокат звернулася до суду із позовом про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів.

Рішенням Каланчацького районного суду Херсонської області від 01.11.2017р. позов громадянки Г. про стягнення неустойки за прострочення сплати аліментів задоволено частково, яким стягнути з громадянина Д. на користь громадянки Г. неустойку за прострочення сплати аліментів у сумі 1815,92 коп., у зв’язку із тим, що під час розрахунку пені, суд керувався правовим висновком Верховного суду України, викладеному у постанові № 6-300цс16 від 16.03.2016 року, який є обов’язковим для судів.