назад

Через 34 роки дізнався, що має сина — допомогли встановити батьківство

Святкуючи 50-річний ювілей Ігор дізнався, що має вже дорослого сина. Під час святкування односелиця розповіла, що у 1989 році його подруга Світлана народила хлопчика, батьком якого є Ігор.

«У 1988 році я дійсно мав стосунки зі Світланою, але відносини були не тривалими. Згодом я переїхав в інше село, де знайшов роботу та одружився. Через деякий час я дізнався, що Світлана має сина Дмитра, але те що я є його батьком стало для мене несподіванкою», — згадує Ігор.

Чоловік мав дружні стосунки зі Світланою. Спілкувався він і з Дмитром, надавав йому батьківські поради, за потреби допомагав. Саме тому, коли дізнався про те, що є батьком хлопця, вирішив оформити це офіційно. Це бажання розділяв і Дмитро, який вже понад 10 років, з моменту смерті матері, вважав себе сиротою.

По допомогу чоловік звернувся до Захарівського бюро правової допомоги. Там юристи пояснили, що оскільки Дмитро вже є повнолітнім, то єдиним способом встановити батьківство є звернення до суду із відповідним позовом.

Ігор є особою з інвалідністю, а його дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб*, тому він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Тож юристка бюро Наталія Заболотна склала та подала до суду позовну заяву про визнання батьківства та внесення змін до актового запису.

В рамках розгляду справи було проведено генотипоскопічне експертне дослідження (тест ДНК), яке підтвердило, що з ймовірністю 99,99% підтвердило, що Ігор дійсно є біологічним батьком Дмитра.

Врахувавши всі подані докази, суд позов задовольнив та  своїм рішенням офіційно визнав Дмитра сином Ігоря.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 517/200/23

*З 3 серпня 2023 року відбулись зміни в законодавстві. Тепер право на безоплатну вторинну правничу допомогу мають особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, яка не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Клієнт звернувся раніше — до зміни законодавства.