назад

Через неправильне заповнення трудової відмовили у зарахуванні 7 років стажу

Володимир досяг пенсійного віку, мав необхідний страховий стаж, тож звернувся до Пенсійного фонду України із заявою про призначення йому пенсії. Утім йому відмовили.

Так, рішенням Головного Управління Пенсійного Фонду України до страхового стажу не зарахували один з періодів роботи Володимира, а саме 7 років, оскільки у трудовій книжці цей запис був засвідчений печаткою, відтиск якої неможливо розрізнити.

Тож чоловік звернувся до Лозівського бюро правової допомоги, що на Харківщині.

Оскільки середньомісячний дохід Володимира не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, він має право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу зі зверненням до суду.

Представляти його інтереси у суді призначили юриста Сергія Сорокіна. Він склав та подав до суду позов про визнання дій Пенсійного фонду України протиправними та зобов’язання вчинити дії.

«Підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи. Тобто та обставина, що печатка, якою скріплений запис у трудовій книжці пана Володимира, є, як зазначає Головне управління Пенсійного фонду України, непридатною для сприйняття, а відтак оформлена підприємством з недотриманням правил ведення трудової книжки, не може мати негативні наслідки саме для працівника та впливати на його права та інтереси, а також не може бути підставою вважати такі відомості про трудовий стаж неправдивими», — коментує Сергій Сорокін.

Оскільки всі записи, які мають відношення до трудової діяльності працівника та вносяться до трудової книжки, можуть бути внесені вичерпним колом осіб, насамперед керівником підприємства, установи, організації в порядку, строк та спосіб, передбачений відповідним законодавством.

Таким чином, працівник, як особа на яку не покладено обов’язку щодо організації ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок не може нести відповідальність за неправильність, неточність або неповноту внесених до його трудової книжки відомостей, а тому невірне заповнення трудової книжки не може бути підставою для прийняття органом Пенсійного фонду України рішення про відмову у призначенні пенсії та не зарахування страхового стражу.

Взявши до увагу доказову базу юриста, суд позов задовольнив та зобов’язав Пенсійний фонд України зарахувати вказаний період роботи.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 520/15340/23