назад

Через плутанину в документах право на власність будинку довелося доводити в суді

Світлана придбала будинок, який був занедбаний та потребував капітального ремонту. Жінка зареєструвала повідомлення про початок виконання будівельних робіт і почала відбудову. По завершенню робіт Світлана здійснила реєстрацію декларації про готовність до експлуатації будинку та звернулась до державного реєстратора, але отримала відмову в реєстрації права власності на будинок з господарськими будівлями та спорудами. Виявилося, що за документами там мала знаходитися квартира, а не будинок. 

«Для мене це стало неприємним сюрпризом, адже я купляла саме будинок. Звідки в нього виник статус квартири я не знаю і не розумію, що мені робити далі, адже зв’язку з колишнім власником я не маю», — з таким запитом звернулась Світлана до Болградського бюро правової допомоги. 

Оскільки жінка є людиною з інвалідністю вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси уповноважили помічницю юриста бюро Емму Кишлали.

Фахівчиня вивчила обставини справи й з’ясувала, що помилка при реєстрації об`єкта нерухомості на квартиру замість житлового будинку була допущена ще на момент оформлення первинних документів, тобто, ще до того, як Світлана придбала будинок.  Розв’язати це питання можна лише в судовому порядку. Працівниця підготувала позовну заяву до суду щодо визнання права власності на будинок з господарськими будівлями та спорудами. 

Суд заяву задовольнив в повному обсязі. 

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 497/389/23