назад

Через відчуття особистої незахищеності пропустила строк звернення по спадщину

У жовтні 2022 року в Олександри померла мати. Лише у серпні 2023 року вона змогла подати заяву до Державної нотаріальної контори щоб отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку.

Державний нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину — Олександра пропустила шестимісячний строк, коли по нього можна було звертатися.

Жінка мала поважну причину, яка перешкоджала їй звернутися до нотаріуса вчасно. Тому щоб скористатися своїм правом на спадщину треба звертатися до суду для встановлення додаткового строку.

Олександра по допомогу звернулася до Маньківського бюро правової допомоги.

Середньомісячний дохід Олександри не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, а отже вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси у суді доручили адвокату, що співпрацює з системою БПД, Сергію Ульченку.

Він підготував та подав до суду позовну заяву про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Серед поважних причин, що призвели до пропуску шестимісячного терміну, у позовній заяві були зазначені і карантинні обмеження через СОVID-19, і хвороба жінки у жовтні 2022 року, і воєнний стан та відчуття особистої незахищеності клієнтки, і неможливість безпечно відвідувати громадські місця через побоювання терористичних атак рф.

Суд, дослідивши обставини справи та надані докази, задовольнив позов та продовжив термін для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті матері, строком на три місяці, після набрання рішенням суду законної сили. Тепер Олександра може знову звернутися до нотаріуса.

Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 701/1008/23.