назад

Через відсутність батька у житті неповнолітньої дитини мати змушена була звертатися до суду щодо позбавлення батьківських прав

Саме з такою проблемою до Маневицького бюро звернулася  пані Софія,  яка є малозабезпеченою особою. Вона зазначила, що спільне життя з чоловіком не склалося, рішенням Маневицького районного суду Волинської області від 30.08.2018 року шлюб було розірвано. З того часу батько бачив свою дитину лише раз. На даний час жінка перебуває у шлюбі з іншим чоловіком, з яким у них є спільна дитина, який фактично виховує її дитину від попереднього шлюбу та має намір усиновити хлопчика.

Біологічний батько ніяким чином не піклується про дитину, не цікавиться його навчанням та жодними успіхами сина, станом його здоров’я, не піклується про фізичний і духовний розвиток хлопчика, не бере участі у підготовці його до самостійного життя, не спілкується з дитиною в обсязі, необхідному для його нормального самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до її  внутрішнього світу. Покладених чинним законодавством на батьків обов’язків, не виконує, не бере на себе педагогічної, моральної та додаткової матеріальної відповідальності, крім сплати аліментів. Всі питання щодо виховання сина вирішуються Клієнткою самостійно без участі та підтримки з боку колишнього чоловіка.

Як діяв працівник бюро.

Узгодивши правову позицію з Клієнтом, фахівець бюро, Наталія Зоря, склала процесуальні документи –  позовну заяву  про  позбавлення батьківських прав, яка була подана до Маневицького районного суду Волинської області  разом з  письмовими доказами по справі та висновком органу опіки та піклування Маневицької райдержадміністрації щодо доцільності позбавлення батьківських прав.

Так як колишній чоловік зареєстрований та фактично проживає у Кіровоградській області, позовні вимоги були доповнені вимогою про зміну способу стягнення аліментів, з метою визначення підсудності за вибором позивача.

Який маємо результат.

За результатами розгляду справи Маневицьким  районним судом Волинської області позовну заяву задоволено частково. Позбавлено громадянина С. батьківських прав відносно неповнолітнього сина . Стягнуто  з громадянина С. на користь пані Софії 840 гривень 80 копійок судового збору.

(посилання на справу в Єдиному реєстрі судових рішень https://reyestr.court.gov.ua/Review/95278383).

Справа: № 164/1797/20.

Таким чином, вирішивши справу щодо позбавлення батьківських прав колишнього чоловіка стосовно неповнолітнього сина, юристка центру допомогла пані Софії отримати право на  створення повноцінної сім’ї, а її законному чоловікові – право на усиновлення.