назад

Чоловік, який вчинив розбій, сплатить потерпілій 25 тисяч моральної шкоди

Адвокатка Мирослава Дацишина, яка співпрацює з Шепетівським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довела, що в результаті розбою її клієнтка зазнала не лише фізичного болю, а й душевних страждань. В результаті суд визначив моральне відшкодування у справі в сумі 25 тис. грн.

До Ізяславського бюро правової допомоги звернулася жінка похилого віку, яка є потерпілою від кримінального правопорушення. Щодо неї було вчинено особливо тяжкий злочин, проникнення у її житло, заволодіння її майном з нанесенням громадянці тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, порушено її нормальний спосіб життя. Громадянка просила допомогти стягнути зі свого кривдника компенсацію за заподіяну їй моральну шкоду.

Представляти інтереси клієнтки в суді у місцевому центрі доручили адвокатці Мирославі Дацишиній (доручення №2204-0000153 від 31.07.2018 року).

Представниця потерпілої заявила цивільний позов про відшкодування моральної шкоди в сумі 25000 грн, яку обґрунтовула тим, що внаслідок дій обвинуваченого потерпіла, яка є особою похилого віку, зазнала фізичного болю, душевних страждань та хвилювання, пережите негативно позначилось на її психологічному стані.

У Цивільному кодексі України зазначено, що моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини (ч.1 ст.1167). Відповідно до ст. 23 ЦК України моральна шкода полягає, зокрема, у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім`ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв`язку зі знищенням чи пошкодженням її майна.

Обвинувачений визнав цивільний позов частково, на суму 5 тис. грн, яку відшкодовано потерпілій в ході судового провадження.

Врахувавши обставини справи та наведені правозахисницею аргументи, суд визначив моральне відшкодування в сумі 25 тис. грн. З врахуванням добровільно сплаченої обвинуваченим суми суд ухвалив стягнути з обвинуваченого 20 тис. грн.