назад

Олег є особою з інвалідністю через вроджену ваду слуху та відсутність мовлення.

У червні 2023 року померла його мати. Тоді він звернувся до Пенсійного фонду аби оформити пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Проте отримав відмову, бо в документах, що підтверджують родинні відносини з матір`ю є розбіжності: по різному вказано її ім’я в свідоцтвах про народження та смерть.

Чоловіку порадили звернутись до суду аби встановити факт родинних відносин з покійною матір’ю.

По допомогу він звернувся до Корецького бюро правничої допомоги.

Дохід Олега, як особи з інвалідністю, не перевищує двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Тому він має право на безоплатне представництво його інтересів у суді.

Допомагала йому юристка бюро Оксана Костюк. Вона підготувала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин.

В заяві вона вказала, що її клієнт змушений звертатись до суду, оскільки іншим чином не може підтвердити факт родинних відносин з його покійною матір’ю, від чого залежить реалізація його права на отримання пенсії у зв’язку із втратою годувальника.

Зрештою суд задовольнив заяву та встановив факт родинних відносин пана Олега з його покійною матір’ю. Відтак тепер чоловік отримав можливість безперешкодно оформити пенсію у зв`язку з втратою годувальника.

Довідково. Суд може розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки. Наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину тощо.

Ця справа у Єдиному державному реєстр судових рішень:  № 563/1285/23