назад

Чи можливо офіційно працювати одночасно на двох різних підприємствах?

Сьогодення змушує нас майже щогодини долати життєві виклики. А наявність зараз постійної роботи і стабільного заробітку дуже важлива – бо робота на сьогоднішній день для нас, насамперед, інструментом виживання. Адже, якщо немає роботи — то немає їжі, одягу, житла. І звичні слова «А кому зараз легко?» зовсім не втішають. Людина проводить на роботі багато часу і віддає їй чимало сил. Інколи життєві обставини змушують шукати й додаткову роботу.

Пана Анатолія турбувало питання щодо можливості офіційного працевлаштування одночасно на двох різних підприємствах. За роз’ясненнями він звернувся до правників Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Згідно частиною 2 статті 21 Кодексу законів про працю працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Так як пан Анатолій планує працювати на двох різних підприємствах у вільний від основної роботи час, він має право працювати за сумісництвом.

Сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Якщо особа планує працювати за сумісництвом, то їй потрібно подати до роботодавця заяву про прийняття на роботу за сумісництвом. Після цього роботодавець видає наказ про прийняття на роботу за сумісництвом. У наказі обумовлюється режим роботи та порядок оплати праці.

Запис про роботу за сумісництвом, за бажанням працівника, заноситься до трудової книжки за основним місцем роботи на підставі довідки з місця роботи за сумісництвом.

При цьому особа не можете виконувати свої трудові обов’язки одночасно (в одні й ті ж години) за основним місцем роботи і місцем роботи за сумісництвом.

 

Поставте своє запитання юристу в контактному центрі системи БПД за номером 0-800-213-103. Для з’єднання з оператором у голосовому меню потрібно натиснути 3.

Якщо ви перебуваєте за кордоном та потребуєте правової підтримки щодо українського законодавства — телефонуйте до контакт-центру системи БПД за номером +380 44 363 10 41 для дзвінків з-за кордону, (вартість дзвінка за тарифами оператора) або безкоштовно з Telegram https://t.me/+380677213103.

Контакт-центр працює щодня — пн-пт з 8:00 до 19:00, сб-нд з 9:00 до 18:00 за київським часом.